top of page

JN WOBEC

WYDARZEŃ

ws. wyborów parlamentarnych 2015

27 maja 2015

Rada Krajowa Jedności Narodu stwierdza, że obecnie rządzące i opozycyjne partie polityczne nie reprezentują interesów znacznej części społeczeństwa. Nasze zastrzeżenia dotyczą przede wszystkim braku poszanowania dla zasad suwerenności państwa polskiego oraz fundamentalnych założeń, na których powinniśmy budować przyszłość Narodu. Wobec postępującej marginalizacji Polski na arenie międzynarodowej oraz prób wciągnięcia nas w konflikt wojenny nakazem chwili staje się stworzenie alternatywnego programu przywrócenia suwerenności wewnętrznej i zewnętrznej państwa oraz przebudowy szkodliwego modelu społeczno–ekonomicznego ukształtowanego podczas 26- letnich rządów władz uzależnionych od obcych ośrodków decyzyjnych.

Dlatego zwracamy się do członków Jedności Narodu, osób wspierających i sympatyków, o podjęcie działań organizacyjnych zmierzających do samodzielnego startu w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Równocześnie zapewniamy, że Jedność Narodu jest otwarta na współpracę ze wszystkimi środowiskami, które identyfikują się z założeniami programowymi i będą współpracować dla stworzenia szerokiego porozumienia sił patriotycznych i chrześcijańsko-narodowych . Porozumienie owo będzie zmierzało do utworzenia wspólnych list wyborczych.

Jako bazę programową proponujemy przyjęcie wspólnej deklaracji zawierającej następujące założenia :

 

  • Postawienie prawa polskiego ponad prawem Unii Europejskiej czy innych regulacji międzynarodowych oraz ograniczenie wpływu podmiotów zewnętrznych na kształt porządku prawnego RP.

  • Likwidację ustawy z 10 stycznia 2014 roku, zezwalającej obcym siłom policyjnym i wojskowym na interwencję na terenie Polski.

  • Utworzenie wojsk obrony terytorialnej opartej na powszechnym obowiązku służby wojskowej mężczyzn i dobrowolnej kobiet oraz stworzenie zaplecza produkującego broń i wyposażenie armii w oparciu o polskie przedsiębiorstwa.

  • Zakaz wysyłania wojsk polskich poza granicę kraju z wyjątkiem misji pokojowych ONZ oraz w ramach realizacji art.5 Traktatu Północnoatlantyckiego, a także ochrony Polaków za granicą.

  • Zakaz stacjonowania w Polsce jakichkolwiek wojsk obcych z wyjątkiem wspólnych, określonych czasowo, sojuszniczych ćwiczeń i manewrów.

  • Zapewnienie suwerennej polskiej polityki zagranicznej poprzez stworzenie korpusu dyplomatycznego stojącego na straży narodowych interesów i ochrony dobra wszystkich Polaków mieszkających poza granicami kraju.

  • Reformę finansów państwa i zachowanie suwerenności złotego. Pieniądz w Polsce ma stać się dobrem społecznym opartym o pracę społeczeństwa , a jego emisja – wolna od długu i oprocentowania – będzie prowadzona przez NBP i będzie miała pokrycie w przyroście towarów, dóbr, rezerw i usług gospodarki narodowej.

  • Upowszechnienie własności poprzez szerokie uwłaszczenie i stworzenie podstaw prawnych i ekonomicznych dla firm właścicielsko-pracowniczych oraz wprowadzenie akcjonariatu pracowniczego w przedsiębiorstwach państwowych. Renacjonalizację strategicznych sektorów gospodarczych i banków.

  • Wprowadzenie polityki prorodzinnej, w ramach której każde dziecko będzie otoczone troską społeczną i opieką prawa. Określenie i przestrzeganie standardów ekonomicznych do godnego życia i rozwoju każdej polskiej rodziny.

  • Ustawowe zagwarantowanie , że ziemia, lasy oraz wszelkie zasoby naturalne Polski będą traktowane jako dobro narodowe nie podlegające sprzedaży. Ochronę środowiska poprzez zakaz nadmiernej eksploatacji i inwestycji niszczących naturalną biosferę.

  • Obronę polskiej wsi przed inwazją rolnictwa wielkotowarowego i upraw GMO. Zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego i uniezależnienia Polski od importu schemizowanej żywności i pasz. Rozwój produkcji dobrej, zdrowej żywności poprzez ochronę rodzinnych gospodarstw rolnych i zagwarantowanie im właściwego poziomu dochodu m.in. na drodze rozwoju spółdzielczości produkcyjno-przetwórczo-handlowych.

  • Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego w oparciu o rodzime zasoby węgla oraz złóż geotermalnych.

  • Przebudowę polskiego szkolnictwa - poprzez m.in. wprowadzenie bonu edukacyjnego, zmianę programów nauczania zapewniających właściwy rozwój i patriotyczne wychowanie każdego ucznia, a także odpowiednie wynagrodzenie i podniesienie rangi zawodu nauczycieli i wychowawców.

  • Zwielokrotnienia wydatków na naukę, rozwinięcia przejrzystych programów badawczych służących podniesieniu poziomu innowacyjności polskiej gospodarki. Zapewnienie godnych warunków pracy dla twórców kultury oraz stworzenie możliwości powrotu polskich naukowców z zagranicy.

  • Stworzenie programu na rzecz powrotu do Ojczyzny przymusowych emigrantów oraz Polaków zesłanych w okresie komunistycznym do Rosji i Kazachstanu.

  • Stworzenie uproszczonej procedury przyznawania obywatelstwa Polakom żyjącym na Kresach RP.

Powyższe założenia stanowią minimum programowe, które proponujemy przyjąć jako bazę do tworzenia szerokiego porozumienia wyborczego.

 

Rada Krajowa Jedności Narodu

Please reload

bottom of page